Most Stołpecko - Nalibocki       Reaktywacja i Pamięć      
       
KOMUNIKATY - SZCZEGÓŁY INFORMACJI
24.09.2017
Baza Żołnierzy Armii Krajowej

W czerwcu 2017 roku podpisana została Umowa o współpracy pomiędzy Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej a Muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

Zarząd Główny Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej delegował do zespołu koordynującego tę współpracę m.in. członka Zarządu Koła Środowiska Zgrupowania Stołpecko-Nalibockiego i rodzin AK.

Współpraca ta dotyczy, m.in.:

1. ukazania roli oddziałów kresowych AK, ich dokonań oraz uzupełnienia ekspozycji stałej Muzeum AK w tym zakresie,
2. utworzenia Bazy Żołnierzy Armii Krajowej.

Muzeum Armii Krajowej rozpoczęło tworzenie elektronicznej Bazy Żołnierzy Armii Krajowej. Do opracowania jest ok. 400 tys. życiorysów.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą, aby każdy, kto ma informacje o członkach Podziemnej Armii, włączył się do współpracy przy tym projekcie.

Zachęcamy do przesyłania informacji wg zestawienia przedstawionego na drugiej stronie oraz wszystkich materiałów powiązanych z daną osobą jak zdjęcia czy skany dokumentów na adres e-mail: baza@ak-kresy.pl, lub adres naszego Koła, które zostaną wykorzystane następnie przy tworzeniu biogramów.

Baza docelowo funkcjonować będzie na stronie internetowej Muzeum AK, dostępna będzie także pod adresem www.armiakrajowa.eu


Na stronie naszego Koła www.ak-kresy.pl znajdzie się link prowadzący do listy żołnierzy związanych ze Zgrupowaniem Stołpecko - Nalibockim.

Zarząd Koła


Będzie to wirtualny pomnik poświęcony Armii Krajowej, który razem zbudujemy!

*********

Pobierz arkusz do biogramów, plik pdf >>>

wstecz              Strona o Zgrupowaniu Stołpecko - Nalibockim Armii Krajowej